Postet nga: Memli Krasniqi

Krasniqi për Kurtin: Shkollat i mbylli për nxënës por i hapi për zgjedhje të Vetëvendosjes

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar lidhur me mosfillimin e mësimit në shkollat e vendit për shkak të grevës së mësimdhë...

Memli Krasniqi: Deri në vitin 2025, PDK do të ketë 50 për qind gra në pozita udhëheqëse

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se rrugëtimi i kësaj partie nuk mund të jetë i sukseshsëm pa gra që prijnë ...

VIDEO - Krasniqi: Një popull na kanë shti në sandviç, në njërën anë qeveria e në tjetrën sindikata

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe deputeti i kësaj partie Memli Krasniqi duke folur për grevën, tha se puna e kryeministrit është të mendoj pë...

Kryetari i PDK-së e quan 'tuc' kryeministrin Kurti - VIDEO

Deputeti opozitar nga Partia Demokratike e Kosovës, Memli Krasniqi i ka replikuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, pasi lëshoi seancën e Kuvendit, duke e quajtur frikacak ...

Krasniqi - Kurtit për grevat: Je njeri i tensionit

Deputeti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, gjatë debatit parlamentar për grevën e përgjithshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (...

VIDEO - Përplasje mes Memli Krasniqit e Hekuran Muratit për kriptovaluta

Ministri Hekuran Murati dhe kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi janë përplasur në Kuvend të Kosovës, kur gjatë diskutimit për krizën financiare, debati i tyre kaloi edhe ...

PDK nuk tërhiqet, propozon përsëri tërheqjen e 30% të Trustit

Partia Demokratike e Kosovës e ka kthyer përsëri në diskutim në Kuvend idenë e tërheqjes së parave nga Trusti Pensional i Kosovës.

Memli Krasniqi takon përfaqësuesit e grevës, fajëson kryeministrin Kurti për situatën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pas takimit me përfaqësues të Këshillit Grevist të Kosovës ka thënë se mos ekzekutimi i pagave ...