Postet nga: Memli Krasniqi

Krasniqi - Kurtit për grevat: Je njeri i tensionit

Deputeti dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, gjatë debatit parlamentar për grevën e përgjithshme të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (...

VIDEO - Përplasje mes Memli Krasniqit e Hekuran Muratit për kriptovaluta

Ministri Hekuran Murati dhe kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi janë përplasur në Kuvend të Kosovës, kur gjatë diskutimit për krizën financiare, debati i tyre kaloi edhe ...

PDK nuk tërhiqet, propozon përsëri tërheqjen e 30% të Trustit

Partia Demokratike e Kosovës e ka kthyer përsëri në diskutim në Kuvend idenë e tërheqjes së parave nga Trusti Pensional i Kosovës.

Memli Krasniqi takon përfaqësuesit e grevës, fajëson kryeministrin Kurti për situatën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pas takimit me përfaqësues të Këshillit Grevist të Kosovës ka thënë se mos ekzekutimi i pagave ...

Krasniqi i përgjigjet Kurtit: Nuk konsideroj se në këtë moment ka një situatë emergjente për t’u takuar e për të diskutuar me ju

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka reaguar lidhur me ftesën që kryeministri Albin Kurti u ka bërë liderëve opozitarë për të ...

Memli Krasniqi deklarohet pas takimit me Escobar dhe Lajçak

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, është deklaruar pas takimit që ka pasur me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perë...

Kryetari i PDK-së kritikon Qeverinë: Përveç se është e humbur, po abstenon nga përgjegjësia që ka

Rritja e çmimeve të produkteve, telashet me energjinë elektrike dhe mungesa e investimeve kapitale. Këto janë tri pikat ku kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka ...

Presidenti i Shqipërisë drekon me kryetarin e PDK-së në Prizren

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, është takuar me liderë të partive politike.