Postet nga: Dita e Kushtetutës

AAK: Kjo Qeveri do të mbahet mend si më anti-kushtetuesja

Kryetari i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri më 09.04.2024, datë kjo që shënon Ditën e Kushtetueses, ka deklaruar se Qeveria ...

Osmani: Zbatimi pakompromis i Kushtetutës na ndihmon në procesin integrues euroatlantik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Ditën e Kushtetutës ka rikonfirmuar përkushtimin e saj për zbatimin e Kushtetutës.

Hovenier: Jemi partnerë me popullin e Kosovës për vizionin përcaktuar në Kushtetutë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka uruar Kosovën për Ditën e Kushtetutës.

Kryetari i PDK-së:Kushtetuta është simbol i unitetit, do duhej të mbrohej nga vetë qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka uruar Ditën e Kushtetutës.

Forumi i Rinisë së LDK-së me aksion simbolik para Qeverisë në Ditën e Kushtetutës

"Qeveria e shkeli Kushtetutën plotë shtatë herë"- kështu tha gjatë aksionit simbolik Kryetari i Forumit të LDK-së, Paris Guri.

Dita e Kushtetutës së Republikës së Kosovës

Sot bëhen 16 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës.

Ambasada e SHBA-së në Ditën e Kushtetutës: Krenar që përkrahim Kosovën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka uruar Kosovën për Ditën e Kushtetutës.

Osmani: Kushtetuta jonë na mban brenda familjes së madhe evropiane

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kushtetuta e Kosovës është frymëzim për liritë dhe të drejtat e qytetarëve.