Postet nga: masat anti COVID-19

719 tiketa për mosrespektim të masave anti COVID-19

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se për shkelje masave anti COVID-19 janë shqiptuar 719 gjoba.

Zbuten masat anti-Covid-19 në burgje

Shërbimi Korrektues i Kosovë ka bërë të ditur se nga data 5 maj, secili i burgosur do ketë mundësi të pranoj në vizitë dy vizitorë të rritur dhe ...

Haradinaj në iftar në Deçan, thyen masat kundër COVID-19

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thyer rregullat e vendosura kundër përhapjes së COVID-19, duke marrë pjesë ose organizuar një ...

Policia në Ferizaj dhe AUV shqiptuan 82 gjoba dhe mbyllën një lokal

Policia e Kosovës përkatësisht drejtoria rajonale e Policisë në Ferizaj, ka njoftuar se mbrëmë ekipe të përbashkëta të policisë dhe inspektorëve të AUV-ut,  ...

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit bën thirrje për respektimin e masave anti-COVID

Kryetari i Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës, Hysen Sogojeva, ka apeluar tek  të gjitha subjektet hoteliere/turistike që t'i respektojnë masat dhe udhëzuesit e pë...

Mblidhen tubë e pa maska, hotelierët ultimatum Qeverisë: Të hënën të hapen të gjitha sektorët ose të mbyllen të gjitha

Kryetari i Odës së Hotelerisë, Hysen Sogojeva gjatë një mbledhjeje me pronarët e salloneve të dasmave njoftoi se në takimet që kanë zhvilluar me institucionet kanë kërkuar ...

Masat anti-COVID, Komunat: Ministri Vitia premtoi se do merren parasysh 90% e rekomandimeve

Kryetarët e Komunave sot kanë mbajtur një takim të organizuar nga Ministria e Pushtetit Lokal (MPL) dhe Ministria e Shëndetësisë (MSH) lidhur me situatën pandemike.

Policia dhe inspektorët aksion në Pejë kundër shkelësve të masave kundër COVID-19

Policia e Kosovës dhe inspektorët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë janë duke zhvilluar një aksion në rajonin e Pejës për të kontrolluar a po respektohen ...