Postet nga: masat anti COVID-19

Gastronomët paralajmërojnë protestë më 15 dhjetor

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës dhe Odës së Hotelierisë e Turizmit, kanë paralajmëruar protestë për të mërkurën më 15 dhjetor.

Kurti jep 8 përgjigje për 8 pyetjet më të shpeshta rreth masave anti-COVID të Qeverisë

Përmes një shkrimi të gjatë në rrjetin social ‘Facebook’, kryeministri Albin Kurti ka dhënë përgjigje, në lidhje me masat anti-COVID-19, të miratuara nga Qeveria e Kosovës, ...

Gjermania kthen masat për të pavaksinuarit

Kancelarja gjermane në largim, Angela Merkel tha më 2 dhjetor se qytetarët të cilët nuk janë vaksinuar do të ndalohen nga hyrja në dyqanet joesenciale e hapësirat rekreative ...

Ekipi i njohur nga Bundesliga nuk po i paguan futbollistët që nuk janë vaksinuar

Klubi i futbollit në Bundesligën Gjermane, Hertha Berlin ka vendosur që mos t'i kryej pagesa ndaj futbollistëve që  nuk janë vaksinuar.

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit kërkon hapjen e sallave të dasmave dhe klubeve të natës

Përfaqësuesit e Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës gjatë një takimi me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi, si dhe u.d e ...

PDK në Skenderaj shkel në mënyrë drastike masat që parandalojnë përhapjen e COVID-19

Partia Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur një tubim në Skenderaj, por masat e vendosura nga Qeveria për parandalimin e përhapjes së coronavirusit fare nuk janë respektuar.

Mbi 2,000 tiketa për mosrespektim të masave kundër COVID-19

Policia e Kosovës njofton se në 24 orët e fundit në vend janë shqiptuar 2,065 tiketa në bazë të ligjit COVID-19.

Arben Vitia tregon nëse do të lirohen masat pas 13 shtatorit

Masat të cilat qeveria i ka marrë ditë më parë për luftimin e pandemisë COVID-19 janë në fuqi deri më datën 13 shtator.