Postet nga: Bujanoci

Ambasadori amerikan në Beograd vizitoi Bujanocin, takoi kryetarin Nagip Arifi

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill tw hwnwn ka takuar kryetarin e komunës së Bujanocit, Nagip Arifin.

Kryetari i Bujnaocit i kërkon Kurtit rishikimin e masave për hyrje-daljet në Kosovë

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi në një letër drejtuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, ka kërkuar që të lehtësohen masat përkatësisht ...

Fushata politike e Vuçiqit ndaj minoritetit shqiptar në Serbi: Pasojat e pasivizimit të mijëra shqiptareve

Kur Gordana Çomiq, Ministrja e të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave në Republikën e Serbisë, u deklarua së fundi se nuk ka “fshirje të organizuar të adresave të shqiptarë...

Gërvalla shkon në Luginë, takon kryetarin e Bujanocit

Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla është duke qëndruar në Luginën e Preshevës, ku edhe ka zhvilluar një takim me kryetarin e Bujanocit, Nagip Arifin.

Distanca që afroi artistin nga Bujanoci me Prishtinën

Rreth 80 kilometra ndërmjet Prishtinës dhe Bujanocit ishin motivimi që Nagip Tashi ta emëronte ekspozitën e tij të mozaikëve të gdhendur në dru, “Distanca”.

Ministri Zemaj nesër pritet ta vizitojë Preshevën dhe Bujanocin

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, nesër pritet ta vizitojë komunën e Bujanocit dhe të Preshevës, ku do të takohet me autoritetet lokale atje.