Postet nga: masat anti COVID-19

Tubim në Suharekë dhe krisma armësh, policia nis hetim

Pas një publikimi në rrjetet sociale dhe në media për një tubim në fshatin Grejqevc në Suharekë ku janë dëgjuar krisma nga arma e zjarrit, Policia në Suharekë ...

Ramadani për masat anti COVID-19 në kohë fushate: Nuk janë lehtësuar, janë të njëjta

Drejtori i IKShPK-së, Naser Ramadani, e ka mohuar se ka lehtësim të masave anti COVID-19 në kohë të fushatës dhe pas shpalljes së zgjedhjeve të 14 shkurtit 2021.

Shkelje drastike e masave anti COVID-19 nga PDK në krye me Enver Hoxhajn

Partia Demokratike e Kosovës ka shkelur në mënyrë drastike masat e institucioneve për parandalimin e përhapjes së coronavirusit.

Organizata 'Bashkë për Shëndetin' bënë thirrje për respektim të masave anti COVID-19 nga partitë politike

Organizata 'Bashkë për Shëndetin' ka bërë thirrje që në fushatën zgjedhore të respektohen masat mbrojtëse anti COVID-19.

Shqipëria përzë diplomatin rus “me keqardhje”, shkeli masat anti-COVID

Shqipëria përzuri një diplomat rus të enjten për shkak se ka refuzuar të respektojë masat e ndërmarra nga autoritetet shëndetësore shqiptare për kufizimin ...

Zemaj kërkon respektimin e masave anti COVID-19 në shkolla

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i ka uruar suksese nxënësve për fillimin e periodës së dytë.

PDK-ja mban tubim në zyrën në Prishtinë

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme, subjektet politike kanë nisur që të mbajnë tubime me simpatizues me një numër të madh të personave, në kundërshtim me vendimet e ...

Hoti 'arsyeton' mosrespektimin e masave kundër pandemisë, nga LDK-ja dhe partitë tjera

Kryeministri në detyrë i Kosovës, njëherësh nënkryetari i LDK-së, Avdullah Hoti ka deklaruar se masat për mbrojtje nga COVID-19 duhet të respektohen, edhe pse vetë  ...