Postet nga: ardita sinani

Kurti pret Ardita Sinanin, i uron postin e kryetares së Preshevës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Ardita Sinanin, kryetaren e re të Komunës së Preshevës të cilës ia ka uruar fitoren në zgjedhjet ...

Partia për Veprim Demokratik fiton më së shumti vota në Preshevë, Fronti për Ndryshim në Bujanoc

Partia për Veprim Demokratik, e udhëhequr në Preshevë nga Ardita Sinani, ka fituar më së shumti mandate në kuvendin komunal të Preshevës, në zgjedhjet e përsë...

Zgjedhjet në Luginë, Kurti u përgjigjet kritikave për mbështetje: Unë shkoj aty ku më thërrasin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, më 29.05.2024 ka marrë pjesë në një tubim mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës.

Ardita Sinani kandidate për kryetare të Preshevës, Ragmi Mustafi për kryetar të Bujanocit

Partia për Veprim Demokratik ka prezantuar sot kandidatët për zgjedhjet lokale të caktuara për më 02.06.2024.

Ardita Sinani thirrje shqiptarëve: Sot është dita të zgjedhim ata që do të flasin në emrin tonë

Ardita Sinani, këshilltare politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc e kryeministrit Albin Kurti, ka ushtruar të drejtën e votës teksa ka thënë se sot është ...

Ardita Sinani: Punësimi i shqiptarëve të Luginës në institucionet shtetërore, diskriminues dhe minimal

Ardita Sinani, këshilltarja politike e kryeministrit Albin Kurti, ka thënë se në institucionet shtetërore të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit punësimi bëhet duke diskriminuar ...

Ndalimi i Ardita Sinanit nga autoritetet serbe në pikën kufitare, reagon Zyra e Kryeministrit Kurti

Zyra e Kryeministrit Albin Kurti ka reaguar pas ndalimit të këshilltares politike Ardita Sinani nga policia kufitare serbe për mbi një orë, në vendkalimin kufitar me Republikën ...

Këshilltarja e Kurtit thotë se u ndalua nga policët kufitar serbë për mbi një orë

Ardita Sinani, këshilltarja politike e kryeministrit Albin Kurti, ka  thënë se sot u ndalua nga policia kufitare serbe për mbi një orë, në vendkalimin kufitar me Republikë...