Postet nga: Malishevë

Kompensohen financiarisht 56 familje të dëmtuara nga vërshimet e fundit në Malishevë

56 familje në Malishevë janë kompensuar financiarisht nga Komuna si ndihmë për dëmtimet nga vërshimet e fundit.

Dyshohet për dhunë psikike ndaj nënës, arrestohet djali

Një burrë nga Malisheva është arrestuar pasi dyshohet se kishte ushtruar dhunë psikike ndaj nënës së tij.

Mësimdhënësi arrestohet pasi keqtrajtoi nxënësin

Një mësimdhënës nga Malisheva është arrestuar pasi kishte keqtrajtuar fizikisht  nxënësin e tij.

Malishevë, sulmohet fizikisht nga djali dhe reja

Një burrë dyshohet se është sulmuar fizikisht nga djali dhe reja e tij.

Policia po e heton vdekjen e një vajze në Bellanicë

Policia në Malishevë ka njoftuar se nga ekipi mjekësor, i cili i ishte përgjigjur një kërkese për ndihmë në Bellanicë, është njoftuar për vdekjen e ...

Konfiskohen armë, fishekë e vetura të pa doganuara në Gjakovë, arrestohet dy të dyshuar

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, përkatësisht Stacioni Policor në Malishevë, ka arrestuar gjatë ditës së djeshme dy persona të dyshuar për armëmbajtje pa leje ...

Vetura godet për vdekje një këmbësor në Balincë të Malishevës

Një këmbësor është goditur për vdekje nga një veturë në fshatin Balincë të Malishevës.

Arrestohet 60 vjeçari i dyshuari për shitjen e diplomave të falsifikuara - FOTO

Policia në Prizren ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për prodhim dhe shitje të diplomave të falsifikuara.