Postet nga: Malisheva

Kilaj e pranon humbjen në Malishevë: Për mua jeta politike ka mbaruar!

Kandidati për kryetar të Malishevës nga PDK-ja, Isni Kilaj e ka pranuar humbjen në këtë komunë, si dhe i ka dhënë fund jetës politike.

Rezultatet për Malishevën, fiton Ekrem Kastrati

Rezultatet preliminare të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tregojnë se kandidati i Nismës Socialdemokrate, Ekrem Kastrati, ka fituar zgjedhjet me 53.19% kundër kandidatit të PDK-së, Isni Kilaj, i ...

PDK dhe LDK arrijnë marrëveshje në Malishevë

Partia Demokratike e Kosovës në Malishevë ka nënshkruar sot marrëveshje koalicioni me LDK-në në këtë komunë.

Kilaj: Do t’i bëjmë me GPS të gjitha ekipet mjekësore që do të japin shërbime në shtëpi 

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për Malishevën, Isni Kilaj, ka thënë se do të krijojë ekipe mobile që do t’i lusin qytetarët pë...

Emrat e 31 asamblistëve të ri në Malishevë (DOKUMENT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar listën e kandidatëve që kanë siguruar vend në Kuvendin Komunal të Malishevës.

3 ndeshje, 7 gola, 3 kartonë të kuq, barazim në Gjilan e dramë në Prishtinë

Kanë përfunduar tre takimet e ditës së sotme në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Në tre ndeshjet një fitore u takoi vendasve një ...

Tre duele interesante në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll

Pas dy dueleve të ditës së djeshme sot gjatë ditës zhvillohen edhe tre takime mjaft interesante në kuadër të xhiros së nëntë në Superligën e ...

Premtimet e kandidatëve të Malishevës për emërimin e grave në drejtoritë komunale 

Kandidatët për kryetar të komunës së Malishevës kanë dhënë premtimet e tyre për emërimin e grave në drejtoritë komunale.