Postet nga: Komuna e Malishevës

Digjen dhjetëra hektarë pyje në Malishevë

Dhjetëra hektarë pyje janë djegur sot gjatë ditës në Malishevë.

Malishevë, u hiqen mëditjet gjashtë drejtorëve të shkollave dhe 46 mësimdhënësve për mungesa në orar të punës

Drejtoresha për Arsim dhe Edukim në Komunën e Malishevës, Arbëreshë Krasniqi, i ka ndëshkuar me heqje të mëditjeve gjashtë drejtorë të shkollave dhe 46 më...

Një plumb qorr godet xhamin e shtëpisë në Malishevë

Një person ka raportuar se një plumb qorr ka dëmtuar xhamin e shtëpisë së tij.

Dy të lënduar në një aksident në Malishevë

Dy persona kanë pësuar lëndime në një aksident që ka ndodhur rreth orës 18 në fshatin Banjë të Komunës së Malishevës.

Gjobiten për mos respektim të masave anti-Covid disa komisionerë në Malishevë

Gjatë ditës së sotme kur edhe po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve për disa komuna në Kosovë, janë dënuar disa komisionerë për mos respektim të ...

Arrestimi i komisionerit dhe vëzhguesit në Malishevë nën dyshimet për mitmarrje - Detaje nga Prokuroria

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së sotme për marrje dhe dhënie ryshfeti e cila lidhet me procesin e votimit gjatë ditës së sotme në Malishevë.

Kryetarit të Malishevës i konfirmohet aktakuza nga Gjykata e Prishtinës

Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begajt i është konfirmuar aktakuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga Gjykata e Prishtinës.

Komuna e Malishevës ekzekuton pagesat për 110 lehona

Komuna e Malishevës ka ekzekutuar pagesat prej 100 euro për 110 nëna që kanë lindur fëmijë.