Postet nga: ekrem kastrati

Helmimi i qytetarëve në Malishevë, kryetari Kastrati falënderon QKMF-në për menaxhimin e situatës

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, bashkë me drejtorin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Hajdin Berisha, sot kanë qenë për një vizitë ...

Auditori: Komuna e Malishevës ka ndërtuar rrugë e shkolla pa projekte ekzekutive

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur se Komuna e Malishevës kishte ndërtuar rrugë, shkolla, e fusha futbolli pa pasur një projekt ekzekutiv në dosjen e tenderit.

Ndahen 500 mijë euro për stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, ka njoftuar se janë ndarë mbi 500 mijë euro për investime në infrastrukturën e stadiumit “Liman Gegaj” në Malishevë.

Siguria publike e Malishevës nën udhëheqjen e Ekrem Kastratit

Kreytari i Malishevës, Ekrem Kastrati, në debatin për zgjedhjet lokale të vitit 2021 ‘Debat Përnime’, nuk kishte marrë pjesë për t'u përballur me kundërkandidatët ...

Malisheva pa energji elektrike, reagon kryetari Ekrem Kastrati

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati ka reaguar pasi tash e sa ditë disa fshatra të kësaj komunë janë përballur me mungesë të energjisë elektrike ...

Kilaj: Nëse unë humb do ta uroj kundërkandidatin dhe do të tërhiqem nga të gjitha strukturat e PDK-së

Kandidati i PDK-së në balotazhin për kryetar të Komunës së Malishevës, Isni Kilaj, ka premtuar se do të japë dorëheqje nga të gjitha strukturat e partisë ...

Kryeinspektori i Punës kandidat për kryetar të Malishevës

Kryeshefi i Inspektoratit të Punës, Ekrem Kastrati, do të jetë kandidat për kryetar të Komunës së Malishevës nga ana e partisë Nisma Socialdemokrate.

Qeveria në detyrë sistemon disa ish-sekretarë të ministrive

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim për transferimin e disa ish-sekretarëve të Ministrive nëpër pozita të reja.