Postet nga: isni kilaj

Isni Kilaj niset për në Hagë për t'u intervistuar nga Specialja

Zëvendësministri në detyrë i Diasporës, Isni Kilaj, është nisur për në Hagë, ku pritet të intervistohet nga hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në ...

Hapet Panairi i Tradicional për Diasporën

Organizuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, është hapur sot në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinës, Panairi Tradicional ...

Hashim Thaçi dhe Isni Kilaj këmbëkryq në odë me të dyshuarin për fajde

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është parë i ulur këmbëkryq në odën e Adil Thaqit, i cili dje është arrestuar nga Policia e Kosovës ...

Vajza e zëvendësministrit të PDK-së punësohet në Ministri

Vajza e zëvendësministrit të Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Isni Kilaj është punësuar në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH).

Pasuria e kryetarit të PDK-së në Malishevë, Isni Kilaj

Isni Kilaj është zgjedhur kryetar i PDK-së në komunën e Malishevës, ndërsa në të njëjtën kohë është zëvendësministër në Ministrinë e Diasporë...

Isni Kilaj rizgjidhet kryetar i PDK-së në Malishevë

Isni Kilaj është zgjedhur kryetar i degës së PDK-së në Malishevë, ku sot është mbajtur kuvendi zgjedhor i kësaj partie.

Fillojnë vizitat e nxënësve shqiptarë nga diaspora në Kosovë

Prej sot fillojnë eskursionet mësimore njohëse të nxënësve dhe mësuesve nga diaspora në Kosovë të organizuara nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike.

Emërohet Edhe një Zëvendësministër

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka emëruar Isni Kilajn nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë e Zhvillimit ...