Postet nga: LDK

Para mbledhjes së kryesisë, LDK lë të hapur mundësinë për marrëveshje me VV-në

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që sot nga ora 14:00 të mbledh kryesinë e partisë, në kohën kur edhe zyrtarisht ka nisur të ec afati kushtetues për formimin ...

Agim Veliu: LDK ka folur, presim deklarimin e Vetëvendosjes

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se janë në pritje të deklarimit nga Lëvizja Vetëvendosje ndaj ofertës së tyre.

PDK: VV shkaktare e vetme e krizës, po i shmanget përgjegjësisë qeverisëse

Zyrtarët e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), janë shprehur të shqetësuar me vonesat që dy pretendentët për formimin e qeverisë së re, LVV-ja dhe LDK-ja ...

Memli Krasniqi: Albin Kurti duhet ta dijë se jeta institucionale nuk është video-lojë

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ka folur para gazetarëve.

Nesër mblidhet kryesia e LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbledh kryesinë në takim gjatë ditës së nesërme.

Deputetja e VV-së: Është radha që LDK të tregojë se e do ndryshimin

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës e ka radhën të tregoj se e do vërtetë ndryshimin.

Mustafa: LVV duhet ta vlerësojë mirë ofertën e fundit të LDK-së

Mustafa: LVV duhet ta vlerësojë mirë ofertën e fundit të LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka folur për arsyet e mosarritjes së koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje deri më tani.

Thaçi: Kurti të deklarohet nëse pranon apo e refuzon nominimin për kryeministër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përsëritur qëndrimin e tij se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti duhet të deklarohet nëse dë...