Postet nga: LDK

LDK i dërgon ofertë VV-së për bashkëqeverisje

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, përmes një publikimi në Facebook ka treguar se Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka dë...

Gazmend Muhaxheri: Do të ketë koalicion VV-LDK

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri, është shprehur optimist se partia e tij dhe Vetëvendosje do të arrijnë në një pikë pajtimi pë...

Oferta për koalicion, Mustafa pritet t'i kthejë përgjigje Kurtit

 

Krasniqi: Copëtimi i MKRS-së me stil kasapi është prodhim i mendësisë shkatërruese

Ish-ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe deputet i PDK-së, Memli Krasniqi, e ka quajtur qëllimkeq dhe të pamenduar mirë idenë e Vetëvendosjes dhe LDK-së që të ...

Vetëvendosje publikon ofertën e re për LDK-në

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka publikuar ofertën e fundit e kësaj partie për arritjen e koalicionit qeverisës me Lidhjen Demokratike të ...

Mustafa e Veliu thonë se Vetëvendosje duhet të ofrojë zgjidhjen për koalicionin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe nënkryetari i kësaj partie, Agim Veliu, njëzëri kanë deklaruar se zgjedhjen e situatës për ...

LDK nuk jep shenja për arritjen e marrëveshjes me Vetëvendsojen

Lidhja Demokratike e Kosovës sot nuk do të mbaj takim të Këshillit të Përgjithshëm.

Ambasadori amerikan në konak të LDK-së për marrëveshjen me Vetëvendosjen

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, i ka shkruar sot në konak Isa Mustafës.