Postet nga: LDK

Mustafa: Analfabetët funksionalë e sollën në pushtet Kurtin

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar lidhur me raportet e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian.

Versioni i PDK-së për prishjen e koalicionit qeverisës me LVV-në në Gjilan

Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë ndërprerë bashkëpunimin për qeverisje në komunën e Gjilanit.

Situata në Kosovë dhe raportet me ndërkombëtarët, Abdixhiku ka një thirrje për presidentes Osmani

Pas takimet me emisarët Escobar dhe Lajçak, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku foli para mediave duke  thënë se një gjendje e tillë në Kosovë nuk është parë ...

Përfundon takimi i Lajçakut dhe Escobarit me Osmanin, emisarët vazhdojnë tek zyra e BE-së për takim me opozitën

Ka përfunduar takimi i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me emisarët nga BE-ja Mirosllav Lajçak dhe nga SHBA-ja, Gabriel Escobar.

Haziri: Kriza në veriun e Kosovës, e shtata e prodhuar në mandatin e Kurtit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

Abdixhiku: Vendi ynë ka gjasë të humbasë aleatët dhe sovranitetin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka akuzuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti se ai po e dërgon Kosovën drejt humbjes së përkrahjes ...

Gashi për Kurtin: Një kryeministër i tillë nuk i duhet Kosovës

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit ka dështuar në mungesë të kuorumit.

Situata në Veri, Abdixhiku thërret konferencë për media

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, sot ka thirrur një konferencë për media lidhur me zhvillimet e fundit në veri të vendit.