Postet nga: LDK

LDK reagon ndaj “Këshill gjithëserb”: Alarmi i Beogradit është kurdisje e një bombe që mund të shpërthej në çdo çast

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar ndaj deklaratës së lëshuar nga i ashtuquajturi “Kuvendi gjithëserb”, në të cilën thuhej se “Kosova është pjesë e ...

Partitë kosovare në mbështetje të partive simotra në zgjedhjet evropiane

Parlamenti Evropian (PE) nuk është sikur parlamentet kombëtare, por, megjithatë, duhet ta ketë një shumicë të nevojshme për të miratuar vendime.

LDK nënshkruan koalicion parazgjedhor me PSHDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka nënshkruar marrëveshje parazgjedhore me Partinë Demokristiane të Kosovës (PSHDK), për garimin e përbashkët në një listë zgjedhore, ...

LDK në Ferizaj pretendon se janë bërë pagesa për rrugë që nuk janë shtruar, arsyetohet Komuna

Komuna e Ferizajt, më 31.05.2021, kishte nënshkruar kontratë për asfaltimin e rrugëve në fshatin Mirash.

Menaxhimi i pishinës "Gërmia" - si ndërroi pronësia e biznesit të zyrtarit të LDK-së pak ditë para shpalljes së fituesit?

Ndërmarrja publike lokale “Sport Marketing” ka shpallur publikisht më 28.05.2024 fituesin për menaxhimin e pishinës “Gërmia” në kryeqytet dhe për shërbimet hoteliere në këtë ...

Kompania e zyrtarit të LDK-së fitoi në thirrjen për menaxhimin e pishinës 'Gërmia' në Kryeqytet

Ndërmarrja publike lokale “Sport Marketing” ka shpallur më 28.05.2024 fituesin për menaxhimin e pishinës “Gërmia” në kryeqytet dhe për shërbimet hoteliere në këtë pishinë. ...

Kryetarët e komunave që udhëhiqen nga LDK-ja do të përfshihen në listën e kandidatëve për deputetë

Lidhja Demokratike e Kosovës vazhdon të mbajë qëndrimin se fillimisht duhet të japë dorëheqje kryeministri Kurti e pastaj të bëhet shpërndarja e Kuvendit dhe të ...

Abdixhiku për zgjedhjet: Të bashkuarit le të caktojnë datën, ne do ta caktojmë festën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka përsëritur qëndrimin se dorëheqja e Qeverisë, e drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, është rruga e vetme ...