Postet nga: LDK

Abdixhiku: Nga sot, mbështetësit s’guxojmë t'i dëshpërojmë, e skeptikët duhet t'i bindim ndryshe

Pas arritjes së marrëveshjes për koalicion qeverisës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së kanë ardhur edhe reagimet e para.

Marrëveshja e koalicionit, Konjufca largohet, kryetari i Kuvendit i kalon LDK-së

Në konferencën për media ku dolën Albin Kurti dhe Isa Mustafa dhe njoftuan se është arritur marrëveshja për koalicionin qeverisës, Kurti potencoi se pozita ...

Mblidhet kryesia e LDK-së

Kur kanë mbetur më pak se 48 orë deri te mbajtja e seancës për votimin e Qeverisë, dy partitë LVV e LDK ende janë pa marrëveshje.

Isa Mustafa kujton ish-kryetarin e Istogut në 10 vjetorin e vdekjes

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka kujtuar ish-nënkryetarin e saj, Fadil Ferati, në 10 vjetorin e tij të vdekjes.

Liburn Aliu - LDK-së: Ku do të shkoni nëse na mbyllni derën?

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka drejtuar një pyetje LDK-së pas zhvillimeve të fundit në bisedimet e këtyre partive për formimin e koalicionit qeverisë...

Isa Mustafa ngushëllon familjen e policit të vrarë në Zhur

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka dërguar telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes se policit, Sami Thaqi.

Kurti: Me qasjen e LDK-së ‘merre ose lëre’ nuk mund të arrijmë marrëveshje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit të sotëm me LDK-në ku morën pjesë edhe përfaqësuesit e Quint-it, ka deklaruar se nuk ka ...

Haxhiu: Nuk ka marrëveshje për shkak të insistimit të LDK-së për kryeparlamentar

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka konfirmuar se nga takimi i sotëm mes VV dhe LDK nuk është arritur marrëveshja për bashkëqeverisje.