Postet nga: agim veliu

Agim Veliu, ankesë drejtuar LDK-së: Vendimi përçarës i Kryesisë “CERTIFIKATË E MOSMIRËNJOHJES”

Ish kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Podujevë, Agim Veliu është ankuar gjatë ditës së sotme ndaj një vendimi të datës 9 qershor, ku ...

Reagon Agim Veliu pas shkarkimit: Vendimi i Abdixhikut është i pavlerë dhe joligjor

Pak ditë pasi kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka shkarkuar nga pozita e kryetarit të degës në Podujevë, Agim Veliu ka bërë të ditur sot se e ...

Lumir Abdixhiku ia lë 'shenjën e pestë' Agim Veliut, e 'shkarkon' edhe në Podujevë

Për më shumë se një vit, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës,  Agim Veliu i ka rënë të shkarkohet 5 herë nga pozitat që ka mbajtur si brenda ...

LDK shkarkon Agim Veliun nga kryetari i degës në Podujevë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se Agim Veliu nuk do të jetë më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë. Kompetencat tani i ...

Agim Veliu e quan Gazmend Muhaxherin 'Kali i Trojës'

Ish-nënkryetari i LDK-së dhe ish-ministri i Punëve të Brendshme, tani deputet i LDK-së, Agim Veliu i ka reaguar bashkëpartiakut të tij, kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri.

“Shkarkimi i fundit” i Agim Veliut

Agim Veliu, dikur zëri i bujshëm e vendimmarrës i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), tashmë ka mbetur edhe jashtë Kryesisë së re të partisë së tij.

Agim Bahtiri kërkon nga Agim Veliu mbështetje për koalicionin VV-LDK

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, njëherit edhe anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri është takur mëngjesin e sotëm me nënkryetarin e ...

Zyrtari i LDK-së e quan 'bulldozher' Agim Veliun

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj, ia ka vënë një nofkë interesante nënkryetarit të kësaj partie.