Postet nga: lakrishte

Anulohet vendimi për projektin e NPB-së në Lakërishtë

Aksionarët e Ndërmarrjes Publike Banësore kanë mbajtur një konferencë për media lidhur me projektin afaristo-banesor në lagjen Lakërishtë në kryeqytet.

Digjet një veturë në lagjen Lakrishtë në Prishtinë

Një veturë është përfshirë nga zjarri sonte në lagjen Lakrishtë në kryeqytet.

LVV: Komuna e Prishtinës po përkrah projektin e dyshimtë të NPB-së në ‘Lakrishtë’

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media bëri të ditur se sot mbahet seanca gjyqësore në Gjykatën Themelore ku pritet vendimi për ...

Komuna e Prishtinës ndan 500 mijë euro për tri mbikalime të përkohshme në ‘Aktash’, ‘Lakrishtë’ dhe ‘Arbëri’

Komuna e Prishtinës planifikon të ndaj rreth 500 mijë euro për ndërtim të përkohshëm të mbikalimeve në lagjet ‘Aktash, ‘Lakrishtë’ dhe ‘Arbëri’.

Ndërpritet furnizimi me ujë në lagjen 'Lakërishtë' të Prishtinës

Banorët e lagjes "Lakrishtë" kanë mbetur pa ujë. Kështu ka bërë të ditur Kompania Rajonale e Ujësellësit përmes një njoftimi.

Banorët e lagjes 'Lakrishtë' sërish kundërshtojnë vendosjen e bllokuesve nga 'Prishtina Parking'

Banorë të lagjes 'Lakrishtë' në kryeqytet kanë dalë sërish që të kundërshtojnë vendosjen e bllokuesve në veturat që gjenden poshtë banesave të tyre.

Së shpejti kthehet furnizimi me ujë në "Lakrishtë"

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se së shpejti do të kthehet furnizimi me ujë për banorët e lagjes “Lakrishtë” në Prishtinë.

Grabitje e armatosur në Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur sot pasdite në Prishtinë.