Postet nga: Kreshnik Gashi

Tentim kontestimi i prokurores Ervehe Gashi ndaj KALLXO

Në një konferencë për media Prokurorja e Prokurorisë Themelore të Prizrenit - Ervehe Gashi ka lansuar akuza të pabazuara dhe shpifje në drejtim të emisionit “KallxoPernime” lidhur me emisionin “...

Sa do të ndikojë tërheqja e urdhër-arrestit të Radoiçiqit në dëshmitarët e mbrojtur rreth vrasjes së Oliver Ivanoviqit?

Dëshmitë e shumta të dëshmitarëve të mbrojtur priten të dëgjohen brenda muajit mars në lidhje me vrasjen e ish- politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq.

Murat Mehmeti: Millan Radoiçiqit i ka pengu urdhër-arresti me u bë kryetar në veri

Ish-hetuesi i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, Murat Mehmeti, tha se urdhër-arresti i lëshuar ndaj Millan Radoiçiqit i ka penguar këtij të ...

Gashi: Tërheqja e urdhër-arrestit ndaj Radoiçiqit i shkaktoi dëm të madh Kosovës

Autori i shumë emisioneve që vuri në pah krimin dhe kontrabandën në veri të Mitrovicës, Kreshnik Gashi, në emisionin e sotëm "Kallxo Pernime" theksoi se tërheqja ...

Krimi në veri të Kosovës- LIVE

Në emisionin e sotëm "Kallxo Pernime" po diskutohet rreth tërheqjes së urdhër-arrestit ndaj të kërkuarit në lidhje me vrasjen e ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver ...

Presidentja dhe kryeministri shkelin ligjin, nuk emërojnë drejtorin e AKI-së

Kanë kaluar më shumë se 20 ditë (pune) prej kur Avdullah Hoti dhe Vjosa Osmani e kanë shkarkuar nga pozita e drejtorit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Kreshnik Gashin.

Drejtori i ri i AKI-së, flet Qeveria

Sonte në media është raportuar se Latif Merovci është emëruar drejtor i ri Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI) dhe se ky emërim do të zyrtarizohet nesër.

Gashi: Kemi pasur ide që të amnistohen krimet e luftës

Autori i emisionit “Drejtësia në Kosovë” dhe kryeredaktori i KALLXO.com, Kreshnik Gashi, tha se ka pasur persona publikë që kanë deklaruar për amnisti të krimeve të luftë...