Postet nga: Flutura Kusari

Fushata elektorale në Kosovë, kritikohet qasja e partive politike ndaj mediave

Në kohë të fushatës elektorale, zyrtarë të partive politike në Kosovë po shfaqin akuza dhe sulme ndaj mediave dhe raportimeve të tyre.

Kusari: Akuzat e PDK-së për ‘RTV Dukagjinin’, sulm ndaj lirisë së mediave

Ekspertja ligjore për media, Flutura Kusari, ka reaguar pasi PDK ka deklaruar se do të shkëputë komunikimin me televizionin ‘RTV Dukagjini’ dhe e ka akuzuar këtë televizion ...

Flutura Kusari: Osmani e bën Isën dhe burrat e LDK-së të duken kështu si janë, politikanë të dobët

Juristja e njohur e medias, Flutura Kusari ka reaguar pasi që kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka kërkuar që kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani të shkarkohet nga pozitat udhë...

Hulumtim: Njerëzit të afërt me PDK-në emërohen t'i mbrojnë sinjalizuesit

Kosova ka ndër ligjet më të avancuara në rajon për mbrojtjen e sinjalizuesve, personat që raportojnë ose shpalosin informacione për shkeljet ligjore që ndodhin brenda institucionit ku ...

Flutra Kusari mbështetë ankesën e Tinka Kurtit

Juristja e medias, Flutura Kusari ka thënë se ankesa e kandidates për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje, Tinka Kurti, në lidhje me mandatin e deputetes të cilë...

Kusari: Prokurori Shpend Krasniqi po tenton të shkelë ligjin për sinjalizues

Flutura Kusari, juriste e specializuar në fushën e mediave, ka komentuar shkrimin e KALLXO.com, i cili tregon se si Prokuroria e Prishtinës ka nisur një hetim ndaj ...

ATK Kërcënon Kallxuesit e Korrupsionit

Menaxhmenti i Administratës Tatimore të Kosovës ka nxjerrë vendim përmes të cilit stafit të ATK-së ua ndalon çdo deklarim dhe komunikim me media pa miratimin paraprak të ...

Pse Nuk Ngrehin Padi? :)

Pse Nuk Ngrehin Padi? :)

Përgjimet telefonike të rrjedhura javë më parë nuk duhet të përdoren për të politizuar edhe më shumë gjykatat dhe prokuroritë, ndonëse kërkesat e deputetëve ...