Postet nga: Kreshnik Gashi

Lufta ndaj lajmeve të rreme, BIRN mban trajnim për studentët e Mitrovicës

36 studentë të Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” morën pjesë të enjten në një trajnim të organizuar nga BIRN rreth luftës ndaj lajmeve të rreme, ligjeve që rregullojnë ...

Nga A deri në ZH, si u trajtua Astrit Dehari dhe rasti i tij nga shteti?

Tre vite pas vdekjes së mistershme të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, kanë filluar hetime pasi një ekspertizë nga Zvicra vuri dyshime për vrasje në rastin ...

Gashi: PDK i kërcënoi me burgim ata që flisnin për vrasjen e Deharit

Autori i emisionit “Drejtësia në Kosovë”, Kreshnik Gashi, që e përcolli nga afër rastin e vdekjes së aktivistit Astrit Dehari, foli lidhur me përzierjen e politikë...

“Kush po e vret drejtësinë”, sonte në Jeta në Kosovë

Rastet më misterioze dhe më të përfolura të vdekjeve në Kosovë si pasojë e neglizhencës shtetërore do të diskutohen sonte në “Jeta në Kosovë”.

Gashi: Fat që dy partitë fituese të zgjedhjeve nuk premtuan autostrada

Gazetari hulumtues nga BIRN, Kreshnik Gashi, deklaroi se është një gjë e mirë që dy partitë fituese të zgjedhjeve të fundit nuk kanë premtuar autostrada e asfalt, përfshirë kë...

Gashi: Ne nuk kemi mundur të ndërhyjmë në marrëveshjen e Telekomit me Z Mobile

Kreshnik Gashi, kryesues i bordit të ARKEP-it është i ftuari i radhës për tu intervistuar nga Komisioni Hetues Parlamentar për gjendjen e PTK-së.

Kosova pjesëmarrëse e BEREC përmes ARKEP-it

Kryetari i Bordit të Autoritetit Rregullativ të komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP),Kreshnik Gashi është duke marrë pjesë në seancën plenare të udhëheqësve të Rregullatorëve Evropian ...

Vetëm 24 Komuna nga 38 prej tyre janë treguar transparente në publikimin e shpenzimeve në dreka dhe darka zyrtare

Në tryezën e organizuar nga BIRN ku u publikuan gjetjet e shpenzimeve të parasë publike në dosjen #SaHanShefi, redaktori i KALLXO.com, Kreshnik Gashi ka treguar rrugën disa ...