Postet nga: Kontrabanda

Haradinaj për aksionin në veri: Luftimi i krimit është interes i të gjithëve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën pas mbledhjes së qeverisë, është pyetur nëse aksioni i sotëm mund të qojë në një luftë mes Kosovës ...

Arrestime, plagosje e barrikada nga aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës

Me disa të arrestuar, duke përfshirë edhe zyrtar policor, barrikada, përleshje konfiskim të armëve, dhe polic të plagosur ka përfunduar aksioni i gjerë i Policisë së ...

Rusia për aksionin në veri: Një tjetër provokim i Prishtinës

Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë e ka quajtur provokim të radhës aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës në komunat veriore, raporton n1.info.

FOTOGALERI: Aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Për të parandaluar aksionin e sotëm të Policisë së Kosovës, serbët kishin vendosur barrikada në veri të vendit.

Arrestohet edhe një polic në Stacionin e Mitrovicës Veriore - FOTO

KALLXO.com mëson se para pak çastesh është arrestuar edhe një zyrtar tjetër policor në stacionin e Policisë në veri të Mitrovicës.

Njësitë Speciale nisen me mjete të blinduara për në Zubin Potok - VIDEO

Njësitë Speciale të Policisë këto momente janë nisur për në Zubin Potok më mjete të blinduara. KALLXO.com ka siguruar pamje nga nisja e tyre nga stacioni ...

Veri - Digjen goma në rrugë për të penguar aksionin e Policisë - FOTO

Forcat e Policisë së Kosovës kane kaluar barrikadën e vendosur nga banorë serbë në Zubin Potok.

Haradinaj flet rreth aksionit të Njësive Speciale në Veri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me operacionin e Policisë të ndërmarrë në pjesën veriore të Kosovës.