Postet nga: dogana

Trembëdhjetë të akuzuarit për kontrabanim të 80 mijë kilogramëve duhan, thonë se janë të pafajshëm

Trembëdhjetë të akuzuarit të përfshirë në kontrabandimin e 80 mijë kilogramëve duhan, janë deklaruar të pafajshëm në seancën e shqyrtimit fillestar të mbajtur sot në gjykatë...

Kosovari arriti të transportoj plumba me aeroplan nga Belgjika

Një pako me municione, me 100 fishekë brenda është kapur nga ana e doganierëve në Aeroportin e Prishtinës.

Drejtoria doganore: Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të.

VIDEO: Skema e shmangies tatimore nga dyqanet e telefonave mobilë

Dogana e Kosovës ka njoftuar sot se ka konfiskuar një sasi të konsiderueshme të telefonave mobilë.

Deputeti i LVV kërkon që Qeveria ta kontrollojë cilësinë e naftës

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot ka shqyrtuar raportin me amendamente për Projektligjin për tregtinë me produkte të naftës dhe karburante të ...

Arrestohet një përfaqësues i shpedicionit, dyshohet për mashtrim të Doganës

Një person është dërguar në mbajtje për 48 orë pasi që i njëjti me qëllim të përfitimit të parave në mënyrë të kundërligjshme dyshohet ...

Dyshohen se keqpërdorën 3 milionë euro, shtyhet gjykimi ndaj zyrtarëve doganorë

13 të pandehur po akuzohen nga Prokuroria se në bashkëkryerje, kanë dëmtuar buxhetin e Kosovës me rreth 3 milionë euro, në mesin e tyre 9 zyrtarë doganor. Ata kanë dalë ...

Dy zyrtarë të sigurimit terminal, dyshohen për vjedhjen e cigareve në vlerë prej 50 mijë eurove

Të arrestuarit për vjedhjen cigareve në vlerë prej 50 mijë eurove, në terminalin doganor në Merdare, sipas Policisë së Kosovës, janë zyrtarët e sigurimit terminal.