Postet nga: Kontrabanda

Fotografi ekskluzive nga aksioni i IPK-së në veri në arrestimin e zyrtarëve policorë

KALLXO.com ju sjellë fotografi ekskluzive nga aksioni i Inspektoratit Policor të Kosovës, nën urdhrat e Prokurorisë Speciale të Kosovës në veri të Mitrovicës.

Detaje nga operacioni në veri të Mitrovicës

Burime të Kallxo.com bëjnë me dije se cak i operacionit që është duke u zhvilluar në veri të vendit është një Toger, komandant i Stacionit të Policisë Kufitare ...

Operacion i ri në veriun e Mitrovicës

Operacioni ka nisur para pak çastesh dhe është pjesë e operacionit në luftimin e kontrabandës.

Policia ndalon në Viti të dyshuarin për kontrabandë me kafshë

Policia në rajonin e Vitisë ka ndaluar mbrëmë një kamion i cili dyshohej për kontrabandë me kafshë.

Arrestohet i dyshuari për kontrabandë me cigare

Një person i dyshuar, shtetas i Serbisë, është arrestuar nga policia në fshatin Novosellë, mbrëmë rreth orës 19:00,  për kontrabandë me mallra.

Prizren: Ndalohet tentativa për të kontrabanduar shtetas sirianë

Dy shtetas sirianë, të cilët ishin duke jetuar në Tiranë, janë burgosur në Prizren me dyshimet se merreshin me kontrabandimin e refugjatëve.

Filmime Ekskluzive: Kamionët e kontrabandës vazhdojnë të qarkullojnë në veri

Arrestimi i dhjetëra personave në një aksion masiv në veri të vendit, si duket, nuk ka bërë punë për ndaljen e kontrabandës në atë zonë.

Pas taksës, ndryshon lloji i mallrave të kontrabanduara nga Serbia

Që nga 21 nëntori i vitit të kaluar, kur filloi së zbatuari taksa prej 100 për qind për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, sipas të ...