Postet nga: Kafe

Dëmi që shkakton kafeja tek fëmijët, përse prindërit ua lejojnë konsumimin?

Pavarësisht paralajmërimeve prej vitesh nga pediatër dhe profesionistë shëndetësorë se kafeja dhe pijet e tjera me kafeinë si pijet e gazuara mund të jenë të ...

Policia konfiskon afër 75 kilogramë kafe në veri

51 paketime me nga një kilogram kafe dhe 33 paketime me 0.70 gramë kafe, të cilat raportohet se po transportoheshin pa dokumente, janë konfiskuar sot në veri të vendit.

Hulumtimi i ri - Si ndikon kafeja dhe çaji tek të rriturit me diabet

Një studim i ri ka zbuluar se për personat të diagnostifikuar me diabet të tipit 2, konsumimi i më shumë kafesë, çajit ose ujit të thjeshtë mund ta ulë rrezikun ...

ASHNA hap tender 4 mijë euro për aparat të kafesë për zyrën e drejtorit dhe zv/drejtorit

Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror (ASHNA), ka hapur një tender për furnizim me aparat të kafesë dhe kapsula të kafesë, për zyrën e drejtorit dhe ...

Festivali i kafesë si simbol i nxitjes së fqinjësisë në qytetin e ndarë të Mitrovicës - Pamje

Përmes festivalit të kafesë, u inkurajua nxitja e fqinjësisë mes komuniteteve në qytetin e ndarë të Mitrovicës.

Pse konsumi i kafesë e shkakton jashtëqitjen?

Për disa njerëz, përveç që iu jep energji, kafeja u shkakton atyre edhe jashtëqitjen.

A e dini se 6 kafe në ditë janë shumë?

Shumica prej nesh pëlqen të pijë një filxhan kafe në ditë, por një studim i ri i gjerë ka treguar se konsumimi i tepërt i kafesë mund të ...

“Kafe dhe cigare”: Minatorët kërkojnë status të veçantë, pension të drejtë

Minatorët shqiptarë thonë se ata kanë nevojë për një “status tw veçantë” që do të përmirësojë kushtet e tyre të punës, pensionet dhe që ...