Postet nga: Kontrabanda

Arrestohet i dyshuari për kontrabandë me cigare

Një person i dyshuar, shtetas i Serbisë, është arrestuar nga policia në fshatin Novosellë, mbrëmë rreth orës 19:00,  për kontrabandë me mallra.

Prizren: Ndalohet tentativa për të kontrabanduar shtetas sirianë

Dy shtetas sirianë, të cilët ishin duke jetuar në Tiranë, janë burgosur në Prizren me dyshimet se merreshin me kontrabandimin e refugjatëve.

Filmime Ekskluzive: Kamionët e kontrabandës vazhdojnë të qarkullojnë në veri

Arrestimi i dhjetëra personave në një aksion masiv në veri të vendit, si duket, nuk ka bërë punë për ndaljen e kontrabandës në atë zonë.

Pas taksës, ndryshon lloji i mallrave të kontrabanduara nga Serbia

Që nga 21 nëntori i vitit të kaluar, kur filloi së zbatuari taksa prej 100 për qind për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, sipas të ...

Kamenicë - Arrestohet i dyshuari për kontrabandë me pije

Një person është arrestuar mbrëmë nga policia nën dyshimin se ka bërë kontrabandë me mallra.

Kapen rreth 1000 litra pije kontrabandë nga Serbia

Rreth 1 mijë litra pije dhe gjëra tjera ushqimore janë kapur teksa kontrabandoheshin nga Serbia.

Vuçiq nuk pranon të tregojë si po furnizohen serbët e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se ai e bëri "një pjesë të mirë të punës", në furnizimin e serbëve në Kosovë për nevojat themelore, ...

Kërkohet paraburgimi për të dyshuarin për kontrabandim të 200 kilogramëve mish derri

A. Thaqi ditë më parë u arrestua nga policia nën dyshimin se po kryente vepër penale të kontrabandimit me mallra.