Postet nga: konkursi

Versioni i Ministrisë së Shëndetësisë pse nuk u pranuan vullnetarët në konkursin për profesionistë shëndetësorë

Ministria e Shëndetësisë përmes një komunikate është arsyetuar në lidhje me konkursin për profesionistë shëndetësorë, për të cilin pati reagime.

Të hënën nis intervistimi i kandidatëve për aktorë në Prizren

11 kandidatë kanë konkurruar për t`u bërë pjesë e ansamblit rezident të aktorëve të Teatrit “Bekim Fehmiu” të Qytetit të Prizrenit.

Punësimi i 30 inspektorëve, Gjykata e shpalli të pavlefshëm konkursin e ATK-së

Gjykata e Prishtinës i ka dhënë fund betejës në shkallë të parë për konkursin e ATK-së.

Auditori: Ministria e Kulturës shkeli ligjin, mbështeti projekte pa konkurs

Mbi 30 mijë euro është shuma që Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka dhënë si mbështetje për projekte të Organizatave Joqeveritare pa konkurs publik në 2019.

Teatri ‘Avdush Hasani’ hap konkurs për 6 aktorë të rinj

Teatri i Qytetit të Podujevës, “Avdush Hasani”, ka hapur sot konkurs për pranimin e 6 aktorëve.

Jehona Shyti: Çështje ditësh shpallja e rezultateve për mbështetje të projekteve kulturore 

Zyrtarë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit kanë thënë për Kallxo.com se ministria është duke punuar për shpalljen e rezultateve të konkursit për ...

Kuvendi hap konkurs për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Trashëgimisë Kulturore  

Kuvendi i Kosovës ka hapur sot konkurs për zgjedhjen e 7 anëtarëve të Bordit të Këshillit të Kosovës për Trashëgiminë Kulturore. 

Këtë javë pritet të hapet konkursi për tri pozitat kryesore në KRU 'Prishtina'

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” gjatë kësaj jave pritet të hap tre konkurse për tri pozita kryesore.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!