Postet nga: Filmat

MKRS: 15 filma të përfunduar gjatë vitit 2022

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë të ditur se 15 projekte filmike janë përfunduar gjatë këtij viti.

Sot nis ‘Muaji evropian i filmit’, mbahet edhe në Kosovë

Për herë të parë edhe në Kosovës mbahet “Muaji i filmit evropian”, që nis sot, më 13.11.2022, në Kino Armata në Prishtinë.

Nesër nis ‘Muaji evropian i filmit’, mbahet edhe në Kosovë 

Për herë të parë edhe në Kosovës mbahet "Muaji i filmit evropian", që nis nesër, më 13.11.2022, në Kino Armata në Prishtinë. 

Grupi ‘Hercules & Love Affair’ mban sot koncert në  Prizren

Grupi i njohur muzikor, “Hercules & Love Affair” do të mbajë sot një koncert në kuadër të Festivalit “DokuFest”, që po mbahet në Prizren.

'DokuFest' prezanton serinë e parë të programit special 

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “DokuFest” ka prezantuar serinë e parë të programit special, “Double Burdens: Exposures & Expressions", të kuruar nga programuesja e ...

Netflix ka filluar me pagesa për shpërndarjen e fjalëkalimit me persona të tjerë

Platforma Netflix ka filluar testimin për shpërndarjen e fjalëkalimit të përdoruesve me persona të tjerë, në Peru, Kili dhe Kosta Rika, dhe sipas raporteve fillestare, ka ...

Festivali i Kanës hapet me thirrje për paqe e kundër luftës

Me thirrjet për paqe e kundër luftës është hapur të martën edicioni i 75 i Festivali të Filmit në Kanë (Cannes) të Francës.

Në Zvicër mbahen mbrëmjet e filmit shqiptar

Më 18 dhe 19 mars 2022, në Zvicër do të mbahen mbrëmjet e filmit shqiptar.