Postet nga: komunitetet joshumice

Kurti uron goranët: Kontributi juaj mbetet i rëndësishëm, i veçantë dhe i çmueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar komunitetin goran në Kosovë me rastin e Ditës së Goranëve.

Drejtoria e Arsimit në Obiliq u bën thirrje organeve shtetërore të merren me rekrutimin e nxënësve nga shkolla serbe

Drejtoria e Arsimit në Obiliq ka folur për KALLXO.com në lidhje me rekrutimin e nxënësve nga shkolla serbe në këtë komunë.

Zëvendëskryeministrja Rexhepi takon ambasadorin Hovenier

Zëvendëskryeministrja Emilia Rexhepi ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier.

Institucionet arsimore në Pejë mohojnë se pati diskriminim të nxënësve joshumicë për Festën e Abetares

Drejtori i shkollës fillore “Xhemajl Kada” dhe drejtori i Arsimit në komunën e Pejës, e kanë quajtur shtrembërim të realitetit dhe keqinteprestim raportimin që disa nxë...

Kërkesat e partive të komuniteteve joshumicë për arsim

Të ftuarit në emisionin "Debat Pernime" debatuan për arsimin. Përfaqësuesit e partive të cilët ishin pjesë e debatit, LDK, LVV dhe PLE dhe VAKAT shpalosën ...

Kurti takon deputetët nga komunitetet jo-shumicë për ndarjen e ministrive

I mandatuari për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, po mban takime me deputetët e komuniteteve jo-shumicë për ndarjen e ministrive që u takojnë atyre, në ...

Kurti merr mbështetjen e dhjetë deputetëve nga komunitetet joshumicë

Pretendenti kryesor për Kryeministër, Albin Kurti, bashkë me disa deputetë të zgjedhur nga Lëvizja Vetëvendosje, ka takuar deputetët e zgjedhur nga komunitetet joshumicë në Kosovë, ...

Kosnett takon deputetët e komuniteteve pakicë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Philip Kosnett gjatë ditës së djeshme ka takuar përfaqësuesit e partive politike nga komunitet në Kosovë.