Postet nga: Emilia Rexhepi

LIVE - Edukimi në gjuhën amtare

Sonte në Emisionin "Kallxo Pernime" po transmetohet debati për edukimin në gjuhën amtare.

Vajza e zv/kryeministres Emilia Rexhepi punësohet në RTK

Sabina Rexhepi, vajza e zëvendëskryeministres Emilia Rexhepi është punësuar në televizionin publik me kontratë të rregullt.

Kurti mblodhi në Prevallë disa kryetarë e nënkryetarë të komunave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministren, Emilja Rexhepi kanë mbledh disa prej kryetarëve dhe nënkryetarëve të komunave të vendit për ...

Zëvendëskryeministrja Rexhepi takon ambasadorin Hovenier

Zëvendëskryeministrja Emilia Rexhepi ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier.

Zëvendëskryeministrja Rexhepi dhe ministri Damka shkelin masat kundër COVID-19

Zevendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, së bashku me ministrin e Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka, gjatë ditës së djeshme janë parë duke qëndruar në ambiente të një ...

Kurti takohet me përfaqësuesit politik, kulturor e shoqëror të komunitetit turk në Kosovë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministren Emilija Rexhepi, kanë pritur sot në takim përfaqësuesit politik, kulturor e shoqëror të komunitetit turk në ...

Paralajmërimi i komuniteteve: Mund t’i refuzojmë vendet e rezervuara

Erxhan Galushi nga Lëvizja Përparimtare e Romëve të Kosovës (LPRK) në emisionin "KALLXO Pernime", ka thënë që për shkak të bashkëpunimit të Listë...

Premtimet e LVV-së për politikë të jashtme

Të ftuarit në emisionin #Debat Pernime debatuan për politikë të jashtme. Përfaqësuesit e partive të cilët ishin pjesë e debatit, LDK, NDS, LVV shpalosën programet ...