Postet nga: Ambasadori Amerikan Philip Kosnett

Ambasadori amerikan i shkon në zyrë Albin Kurtit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip S. Kosnett së bashku me dy bashkëpunëtore i kanë shkuar në zyre kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin ...

​Kosnett fton qytetarët t’i raportojnë rastet e blerjes së votave nga partitë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka ftuar qytetarët e Kosovës që të raportojnë parregullsitë, frikësimet ose blerjen e votave që mund të hasin në procesin ...

Urimi i Ambasadorit të ShBA-së Philip Kosnett për Kurban Bajramin

“Me Fat Kurban Bajrami, duke uruar një festë të lumtur dhe paqësore për të gjithë që festojnë në Kosovë dhe në mbarë botën”, ka shkruar ambasadori i ...

Kosnett: Për mbijetesën e bizneseve duhet të zvogëlohet korrupsioni

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka ndarë mirënjohjet e Partneritetit SHBA-Kosovë, si vlerësim për kompanitë që në mënyrë aktive kanë kontribuar në fuqizimin e marrëdhë...

Kosnett: Është koha që Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën në tryezën e negociatave

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, sot ka thënë se është koha që Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën e tyre në tryezën e bisedimeve.

Ambasadori amerikan takon ministrin, bisedojnë si të ruhet sistemi arsimor nga politika

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi sot është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett dhe me drejtoreshën e misionit të USAID-it ...

Kosnett kërkoi nga Qeveria sa më shpejt të marrë hapa për ndaljen e monopolit në homologim

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Kosovës, Philip Kosnett ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të fillojë sa më shpejt zbatimin e Rezolutës për ...

Ambasadori Amerikan e quan ofendim për qytetarët emërimin e të dënuarit për korrupsion në ministri

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett ka reaguar ndaj emërimit të Lulzim Kadriu, në pozitën e drejtorit të Departamentit Ligjor në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrë...