Postet nga: Komuna e Skenderajt

Bekim Jashari: Kuqica po bëhet me ujë të pijshëm

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka paralajmëruar se qytetarët e fshatit Kuqicë brenda një muaji e gjysmë, do të bëhen me ujë të pijshë...

Komuna e Skenderajt vë në shpallje për shfrytëzim pronën për parking nëntokësor

Në parkun "Shaban Polluzha” që gjendet në qendër të qytetit të Skenderajt, Komuna ka vendosur që të ndërtojë parking nëntokësor dy katësh. Sipas tyre do ...

Nis vaksinimi i stafit mjekësor në Drenas dhe Skenderaj

Në mesin e komunave që kanë filluar vaksinimin kundër COVID-19 për stafin shëndetësor janë edhe Drenasi e Skenderaj.

Skenderaj, Komuna ndihmoi me para familjet që kishin të infektuar dhe të vdekur nga COVID-19

Komuna e Skenderajt ka njoftuar se dje janë ekzekutuar pagesat për 250 qytetarët e parë që kanë aplikuar (dhe që kanë plotësuar kriteret) nga janari i këtij ...

FOTO - Asfalti i dëmtuar në një rrugë në qytetin e Skenderajt

Banorët e Lagjes 1, në rrugën “Fazli Grajqevci” në Skenderaj po ankohen se asfalti në një pjesë të kësaj rruge është dëmtuar.

Skenderaj, Inspeksioni has në produkte pa afat në një market

Komuna e Skenderajt ka bërë të ditur se inspektorët gjatë kontrolleve që kanë bërë nëpër markete të ndryshme në fshatin Polac ka hasur në produkte ...

Fillon projekti i vizitave mjekësore për qytetarët në Skenderaj

Komuna e Skenderajt dhe organizata "Human Care" kanë filluar projektin për vizita mjekësore specialistike për qytetarët.

Shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj ish-drejtorit dhe zyrtares së Urbanizmit në Skenderaj

Seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve Hasan Shala dhe Sanije Ahmeti është shtyrë për më 16 tetor.