Postet nga: Komuna e Skenderajt

VIDEO: Kanalizimi i ri e dëmton edhe të vjetrin në një fshat të Skenderajt

Çështjen e rrjetit të kanalizimit e kishin të zgjidhur, por problem u doli me rrjetin e ri që Komuna e nisi vitin e kaluar dhe mbeti në gjysmë.

Gjykimi i ofiqarit të Skenderajt, i akuzuar se ia ndërroi qytetarit vendbanimin pa dijeninë e tij

Në Gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar gjykimi i Kujtim Bekajt, i cili akuzohet se si zyrtar i gjendjes civile në Skenderaj i kishte ndërruar vendbanimin të dë...

Kompania 'Rukolli' futet në listën e zezë nga OShP

Organi Shqyrtues i Prokurimit të premten ka marrë vendim që të diskualifikoj kompaninë "R&Rukolli"sh.p.k pas kërkesës së bërë nga Autoriteti Kontaktues- komuna ...

Vizita e zyrtarit të Serbisë, Bekim Jashari u kërkon falje qytetarëve

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka thënë se nuk ka qenë i informuar për vizitën e drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e ...

Njeriu i PDK-së fillon të ndërtoj objekt pa leje në Skenderaj

Kompania “Grande Sh.p.k” ka nisur tash e dy muaj, punimet për një objekt banesor në qytetin e Skenderajt, përkatësisht në rrugën “17 Shkurti”, pa leje ...

Kërcënoi asamblisten e LVV-së, kërkohet shkarkimi i drejtorit të Bekim Jasharit

Aktivistja dhe asamblistja komunale në Skenderaj nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Vjollca Ramadani, është ofenduar rëndë në mbrëmjen e së mërkurës nga drejtori ...

Skenderaj, pako ushqimore për 1,000 familje në nevojë

Shtabi Emergjent i Komunës së Skenderajt ka mbajtur mbledhjen e radhës në kuadër të menaxhimit të situatës së krijuar nga pandemia COVID-19.

Skenderaj, mbillen drurë dekorativë në parkun e qytetit

Komuna e Skenderajt ka mbjellë disa drurë në parkun “Idriz Rreci” të qytetit.