Postet nga: Komuna e Skenderajt

Bekim Jashari bojkoton votimin për shkak të ndaljes së kamerave në shkolla

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka vendosur që të mos dalë të mos votojë si shenjë proteste ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të ndalen ...

Publikoi në rrjete sociale se do ta shes votën, arrestohet 20 vjeçari në Skenderaj

“Shes votën sipas marrëveshjes”, ishte një postim që i kushtoi me arrestim nga Policia 20 vjeçarit me inicialet K.G. Ai është arrestuar nën dyshimin për ...

VIDEO - Kulmi s'e mban ujin në shkollën e Prekazit të Epërm

Kulmi i shkollës fillore “Azem Bejta” në Prekaz të Epërm të Skenderajt po e rrjedh ujin sa herë ka të reshura.

Qyteti i Skenderajt nga sot pjesë e pullës postare

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka pranuar pullën postare me pamjen e qytetit të Skenderajt, nga u.d. kryeshefi ekzekutiv i Postës së Kosovës, ...

Sami Lushtaku nuk dënohet për thyerjen e masave anti COVID-19

Komuna e Skenderajt nuk e ka gjobitur PDK-në për mbajtjen e tubimeve në kundërshtim me masat e institucioneve kundër përhapjes së COVID-19.

Komuna e Skenderajt deklarohet për mosafaltimin e rrugës në Burojë

KALLXO.com raportoi të martën se rruga “Dëshmorët e Burojës” në fshatin Burojë të Skenderajt nuk është asfaltuar siç kishte premtuar kryetari Bekim Jashari në muajin ...

FOTO - Situata me vërshimet në Skenderaj

Ditëve të fundit Kosova është përballur me reshje të shumta të shiut dhe të borës, që ka sjellë vështirësi te disa rajone në vend.

Qytetarët e Skenderajt ngrisin shqetësimet e tyre për ujë e kanalizim para Bekim Jasharit

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka mbajtur takimin e dytë publik me qytetarë, në të cilën ka prezantuar puna tri vjeçare e tij.