Postet nga: Komuna e Skenderajt

Shtëpia e Kulturës në Runik, ‘mollë sherri’ mes Ministrisë së Kulturës e Komunës së Skenderajt

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka reaguar pas ndërhyrjes së Komunës së Skenderajt në Shtëpinë e Kulturës në fshatin Runik.

Vërshimet e janarit, Komuna e Skenderajt nis punimet në shtratin e lumit 'Klina'

Komuna e Skenderajt ka njoftuar se kanë nisur punimet në kuadër të projektit për zgjerimin dhe pastrimin e shtratit të Lumit “Klina”.

Komuna e Skenderajt angazhoi shtatë punëtorë në QKMF pa procedura të prokurimit

Komuna e Skenderajt gjatë vitit 2022 kishte angazhuar shtatë punëtorë me marrëveshje për shërbime të veçanta pa zhvilluar procedura të prokurimit.

Skenderaj, asgjësohen mbi 1,300 produkte ushqimore e shqiptohen 8 gjoba për bizneset

Drejtoria e Inspekcionit e Komunës së Skenderajt, ka konfiskuar mbi 1,370 produkte ushqimore, pasi janë gjetur të dëmtuara, pa deklaracion ose edhe me afat të skaduar.

Planet e Fadil Nurës për sigurinë publike në Skenderaj

Komuna e Skenderajt është përballur me një fatkeqësi natyrore gjatë muajit janar e cila shkaktoi dëme të konsiderueshme materiale.

Pas raportimit të KALLXO.com, Fadil Nura paralajmëron masa për vandalizmin në parkun e qytetit

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka reaguar pas gjendjes së parkut "Idriz Rrecaj", të cilën KALLXO.com dje e kishte shfaqur përmes disa fotografive.

Kompensimi i dëmeve nga vërshimet, Komuna e Skenderajt zgjat orarin e punës në fundjavë

Komuna e Skenderajt ka njoftuar se ka zgjatur orarin e punës edhe gjatë fundjavës për qytetarët të cilët do të aplikojnë për kompensim të ...

Nënshkruhet marrëveshja për financimin e projektit të zgjerimit të shtratit të Lumit 'Klina'

Një javë pas reshjeve të shiut që shkaktuan vërshime dhe përmbysje në Skenderaj, kjo Komunë ka njoftuar se është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit, për ...