Postet nga: komuna e podujevës

Të kërkuar nga policia për vjedhje, arrestohen dy persona

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona nën dyshimin se kanë kryer vjedhje të rëndë dhe vjedhje të shërbimeve.

Policia në gjah, cak muzikat e Podujevës

Mbrëmjen e kaluar është zhvilluar një operacion i gjerë policor në rajonin e Podujevës.

Kandidati i PDK-së për kryetar të Podujevës jep dorëheqje nga pozitat në parti

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Komunë së Podujevës, Naim Fetahu, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat që ka mbajtur ...

Të shtëna me armë në Podujevë, 22 vjeçari në arrati

Policia po kërkon një 22 vjeçar me inicialet A.T., nën dyshimin se ka shtënë me armë zjarri në fshatin Lluzhan të Komunës së Podujevës.

Bulliqi prezanton kabinetin qeverisës të Podujevës, nënkryetare do të jetë një grua

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka prezantuar ekipin e tij qeverisjes.

Vendimi i parë i Shpejtim Bulliqit si kryetar komune ka të bëjë me administratën

Kryetari i ri i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka marrë vendim që orari i shërbimeve për qytetarë në administratën komunale të jetë tetë orë ...

Të hënën, Shpejtim Bulliqi merr detyrën e Kryetarit të Podujevës

Komisionit Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 29 nëntor që u mbajtën për kryetar të komunave të Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut.

Gashi: Grumbullimi i njerëzve para selisë së Vetëvendosjes, potencial për shpërndarje të coronavirusit

Mbrëmë, pasi u mbyllën qendrat e votimit në gjithë territorin e komunës së Podujevës, qytetarë të shumtë u mblodhën para selisë së Lëvizjes Vetë...