Postet nga: komuna e podujevës

Podujevë, 20 shkolla furnizohen me laboratorë të kimisë, fizikës dhe biologjisë

Komuna e Podujevës ka njoftuar se 20 shkolla janë furnizuar me laboratore për fizikë, kimi dhe biologji.

Alarmi i Auditorit për ndryshimet ‘tinëzare’ të kontratave nëpër komuna

Në katër kontrata të nënshkruara nga Komuna e Podujevës nuk ishin realizuar punimet siç ishin paraparë fillimisht në projektin fillestar.

Podujevë, zyrtarët komunalë neglizhuan regjistrimin e pasurive

Podujeva është njëra nga komunat e cila nuk e ka regjistruar pasurinë në vazhdimësi. Për këtë, Auditori ka gjetur vërjtje në dy raportet e fundit.

Pronat komunale - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet për pronat komunale.

Komuna e Podujevës kishte blerë kamion të zjarrfikësve me kosto mbi 69 mijë euro pa procedurë prokurimi

Raporti i Auditorit për Komunën e Podujevës për vitin 2020, ka gjetur se kjo komunë kishte blerë një kamion të zjarrfikësve, pa procedurë të prokurimit.

Arrestohet nga Policia e Kosovës një grua 77 vjeçare për armëmbajtje pa leje

Policia ka njoftuar se ka arrestuar një grua 77 vjeçare, për armëmbajtje pa leje.

Podujevë, ndalohet një mjek, dyshohet se nuk i dha ndihmë mjekësore një pacienti

Një mjek nga stafi mjekësor i Qendrës së Mjekësisë Familjare në Podujevë është ndaluar me vendim të Prokurorisë së Prishtinës.

Bulliqi: Ministria e Ambientit nuk ka pajisur me pëlqim mjedisor “Hidrokom”-in për ndërtimin e hidrocentralit

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit nuk e ka pajisur ...