Postet nga: komuna e podujevës

Arrestohet nga Policia e Kosovës një grua 77 vjeçare për armëmbajtje pa leje

Policia ka njoftuar se ka arrestuar një grua 77 vjeçare, për armëmbajtje pa leje.

Podujevë, ndalohet një mjek, dyshohet se nuk i dha ndihmë mjekësore një pacienti

Një mjek nga stafi mjekësor i Qendrës së Mjekësisë Familjare në Podujevë është ndaluar me vendim të Prokurorisë së Prishtinës.

Bulliqi: Ministria e Ambientit nuk ka pajisur me pëlqim mjedisor “Hidrokom”-in për ndërtimin e hidrocentralit

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit nuk e ka pajisur ...

Komuna e Podujevës u mundëson mërgimtarëve testimin për COVID-19

Komuna e Podujevës ka bërë të ditur se do të ofrojë testimin me metodën PCR për COVID-19 për mërgimtarët të cilët do ...

Podujevë, pikon çatia në qendër të votimit (VIDEO)

Derisa qytetarët po e shfrytëzojnë të drejtën e votës, çatia e shkollës "Nuhi Gashi" në fshatin Bradash të Komunës së Podujevës po pikon ...

Komuna e Podujevës angazhon si vozitës vëllanë e asamblistes së LVV-së

Komuna e Podujevës që udhëhiqet nga Shpejtim Bulliqi, e ka angazhuar si vozitës Shpat Maliqin, vëllanë e Lirika Maliqit, asambliste e Lëvizjes Vetëvendosje në ...

Bizneset në Podujevë do të punojnë në dy të dielat e ardhshme për shkak të festave të fundvitit

Komuna e Podujevës ka njoftuar që bizneset e kësaj komune do të mund të punojnë në dy të dielat e ardhshme për shkak të festave të fundvitit.

Inspektorët e Podujevës në gjumë, lokali thyente çdo natë rregullat kundër pandemisë

Inspektorati i Komunës së Podujevës ka refuzuar thirrjet e policisë për të asistuar në mbylljen e një lokali të muzikës live në Podujevë.