Postet nga: Komisioni Parlamentar

Zemaj - Mustafës: Agron a i ki këqyr letrat, a ki këqyr filma?

Ish-kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, ka dhënë para deputetëve në dëshminë e tij për gjendjen në Postën dhe Telekomin e Kosovës.

Komisioni Hetimor lidhur me dëbimin e gylenistëve miraton raportin

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, ka miratuar draft raportin.

Komisioni për Telekomin diskuton për emrat që do të dëshmojnë gjatë hetimit parlamentar

Komisioni parlamentar për hetimin e PTK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është diskutuar për emrat që do të dëshmojnë në këtë komision gjatë hetimit ...

Pacolli flet për lobimin që sipas tij po bëhet për t`u anëtarësuar në INTERPOL

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike të Kuvendit të Kosovës ka deklaruar se në muajt e fundit kanë ...

MPB: Vitin e kaluar u shënuan 87 incidente ndëretnike

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj kanë raportuar para Komisionit për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve ...

Thaçi sërish nuk raporton lidhur më dëbimin e ‘gylenistëve’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dështuar sërish të dalë para deputetëve që po hetojnë dëbimin e gjashtë shtetasve turq nga Kosova në marsin ...

Kryeshefi i Telekomit nuk paraqitet para Komisionit Parlamentar

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi nuk u paraqit sot për diskutim para Komisionit Parlamentar për Legjislacion.

Komisioni për hetimin e dëbimit të gylenistëve, sot dorëzon dosjen në prokurori

Komisioni Hetimor Parlamentar për hetimin e rastit të deportimit të gjashtë shtetasve turq kanë bërë të ditur se dosjen e përfunduar do t’ia dërgojnë prokurorisë ...