Postet nga: Kizhevak

Sot rivarrosen në Rezallë eshtrat e martirëve të gjetur në Serbi

Sot do të varrosen eshtrat e martirëve të masakrës së Rezallës të cilat u gjetën në varrezën masive në Kizhevak të Serbisë.

Bekim Jashari: Serbia vazhdon të mbaj peng eshtrat e të zhdukurve

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari u ka shprehur ngushëllime familjeve që sot kanë pritur eshtrat e familjarëve të tyre të zhdukurve në masakrën e Rezallës.

Familjarët në pritje të eshtrave të viktimave të masakrës së Rezallës që u gjetën në Kizhevak të Serbisë

Familjarë të të zhdukurve kanë dalur sot në pikën kufitare në Merdare për të pritur trupat e viktimave të masakrës se Rezallës, cilët janë gjetur ...

Përmbyllet procesi i gërmimeve në Kizhevak, identifikohen 2 mbetje mortore

Zyra e Kryeministrit ka bërë të ditur se është përmbyllur procesi i gërmimeve vlerësuese dhe zhvarrosjes së mbetjeve mortore të viktimave të luftës së viteve 1998...

Identifikohen mbetjet mortore të dy shqiptarëve të zhdukur, në Kizhevak të Serbisë

Janë identifikuar ADN-të e dy personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë. Mbetjet mortore, janë gjetur në Kizhevak të Serbisë, nga autoritetet kosovare, lokacion ky në të cilin edhe ...

Rifillojnë gërmimet për mbetjet mortore në Kizhevak

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se kanë rifilluar sot në Kizhevak të Rashkës, Serbi, gërmimet për mbetjet mortore të viktimave të luftës së viteve 1998-99 në ...

Kosova në 2020 gjeti 11 viktima të luftës në varre të fshehta

Kreu i Komisionit për Personat e Zhdukur në Kosovë tha për BIRN se këtë vit u gjetën eshtrat e 11 viktimave të luftës, por shumë më ...

Hoti: Ndriçimi i fatit të të pagjeturve - prioritet i Qeverisë

Kryeministri  i vendit, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim ekipin e ekspertëve nga Instituti i Mjekësisë Ligjore të Kosovës, i cili ishte i angazhuar në gë...