Postet nga: gjyqësor i hapur

Arsyet pse Gjykata e pushoi procedurën ndaj ish-krerëve të Telekomit

Gjykata e Prishtinës e ka pushuar procedurën penale ndaj ish-krerëve të Telekomit, Agron Mustafës, Ejup Qerimit dhe Rexhë Gjonbalajt.

Vrasja e gruas: Hetimet e Prokurorisë zbardhin vrasje në rastin që Policia e quajti aksident

Xhafer Shkodra do të dalë para Gjykatës në Gjakovë për t’u përgjigjur rreth aktakuzës, e cila e ngarkon për vrasjen e bashkëshortes së ...

Gjykimi për vrasjen e Skender Limajt hyn në vitin e nëntë

Në gjykimin e Emin Krasniqit, i akuzuar për veprën penale – vrasje e rëndë, avokati i tij, Florim Vërtopi, i është ankuar kryetares së trupit gjykues Raima ...

Gjykata shpalli aktgjykimin për tentim vrasjen në Brestovc të Rahovecit

Gjykata e Gjakovës ka shpallur aktgjykimin në rastin e dy të akuzuarve për vrasje në tentativë dhe për posedim të armës pa leje, vepra që pretendohet ...

Sylë Hoxha: Aktakuzën për ‘Veteranët’ e kemi gati

Afati i paraparë ligjor për dorëzimin e aktakuzës së përmirësuar në rastin e “Veteranëve” skadon nesër.

Në gjykimin e Sekiraqës dëshmuan babai dhe vëllai i Triumf Rizës

Në gjykimin për nxitje të vrasjes së policit Trumf Riza, vepër penale për të cilën akuzohet Enver Sekiraqa, në cilësi të dëshmitareve janë dë...

Nesër nis gjykimi ndaj ish-kryetarit të Suharekës

Në Gjykatën e Prizrenit nesër pritet të nisë gjykimi i Sali Asllanajt, ish- kryetar i Suharekës, dhe dy zyrtarëve të tjerë – Sherif Berishës, në cilë...

Mungojnë prokurori dhe avokatja e të akuzuarit për krim të organizuar, shtyhet seanca

Seanca e sotme e gjykimit të Arben Bashotës, Sylejman Bajramit e Osman Bajramit, të cilët akuzohen për krim të organizuar, detyrim dhe falsifikim të dokumenteve, është shtyrë ...