Postet nga: Gjykimi për vrasje

Në Gjykatën e Prizrenit shfaqen pamjet e momentit të vrasjes, i akuzuari rri kokulur

Video-incizimet e kamerave që ishin të vendosura afër vendit ku ndodhi vrasja e Shaip Krasniqit janë shfaqur sot përmes projektorit në seancë në Gjykatën e Prizrenit.

71 vite burgim pesë të akuzuarve për vrasjen e kushëririt për motive pronësore

Gjykata e Gjilanit i ka shpallur fajtorë dhe i ka dënuar me 71 vite burgim pesë të akuzuarit për vrasjen e kushëririt të tyre.

Vrasja e të riut nga polici në Suharekë, Gjykata Supreme e zëvendëson dënimin me burg të përjetshëm me 25 vjet burgim

Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur ta ndryshojë dënimin e shqiptuar ndaj ish-policit të Kosovës, Shefki Spahiu, i akuzuar për vrasjen e punëtorit të kazinos ...

17 vjet burgim për vrasjen e Arben Dekajt

Kamber Buleshkaj është dënuar me 17 vite burgim për akuzën se ka privuar nga jeta Arben Dekajn.

25 vjet burg për mikun që vrau dhëndrin në Bardhaniq të Gjakovës

Për vrasjen e ndodhur në korrik të vitit 2020 në Bardhaniq të Gjakovës, ku miku vrau dhëndrin duke e goditur disa herë me thikë, Gjykata e Gjakovës ...

Vrasja për 20 euro borxh, vëllai i të akuzuarit sillet në Gjykatë i shoqëruar nga Njësia Speciale

Nën masa të larta sigurie dhe nën përcjelljen e Njësisë për Reagime të Shpejta të Policisë është sjellë në Gjykatën e Prizrenit dë...

Vrasja e Mentor Zekajt, babai i të ndjerit shpërthen në lot në gjykatë

“E gjeta djalin në sanak, pa i pas kujt borxh, kujt borxh nuk i kemi pas”, janë fjalët e Bajram Zekajt, babait të të ndjerit Mentor Zekaj.

Gjykimi për vrasjen e Arben Dekajt, i akuzuari: Natën kritike kam qenë te nëna për darkë

Kamber Buleshkaj, i cili po akuzohet për vrasjen e Arben Dekajt, tha se natën kritike ka qenë te shtëpia e nënës së tij për ...