Postet nga: Gjykata në prizren

VIDEO - Babai i viktimës i përlotur pas dënimit të ish-rreshterit policor

Halil Aliaj e ka pritur i përlotur shpalljen e aktgjykimit në rastin e vrsjes së djalit të tij, Jetmirit në gjykatën e Prizrenit.

Avokati komenton dënimin me burg të përjetshëm të ish-rreshterit policor

Avokati Emrush Kastrati, mbrojtës i të akuzuarit Shefki Spahiu, dënimin me burgim të përjetshëm të klientit të tij nga Gjykata në Prizren e konsideroi shumë të ...

Ish-rreshteri policor dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen në Suharekë

Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Shefki Spahiu, është shpallur fajtor nga Gjykata në Prizren për vrasjen e të riut Jetmir Aliaj në Suharekë.

I dënuar me 22 vjet burg për krime lufte në Krushë, Darko Tasiq dërgohet në Burgun e Sigurisë së Lartë

I dënuar me 22 vjet burgim për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë në Krushë të Vogël, Darko Tasiq nga Gjykata e Prizrenit është dërguar në Burgun ...

Dënohet deputeti që gjuajti me armë

Pasditen e datës 30 mars deputeti Rasim Demiri e kishte shfrytëzuar për të gjuajtur me pushkë në shënjestër në fshatin Pouskë të Prizrenit.

Caktohet paraburgimi për Tunë Kçirajn, Hil Kaçinarin e të tjerët që u arrestuan për bixhoz

Gjashtë persona janë arrestuar me datë 21 Prill, nga ana e Policisë së Kosovës për pjesëmarrje  dhe organizim të lojërave të fatit.

Gjykimi për pronën e “Infrakos”-it: Ish-drejtori i Ramadan Mujës kërkon t’i lexohet aktakuza dy herë

Shtatë të akuzuar, ish-zyrtarë të komuns së Prizrenit dhe zyrtarë të ndërmarrjes publike “Infrakos”, kanë dalë para gjykatës në Prizren për t’u përgjigjur në akuzat ...

Anulohet vendimi i Gjykatës së Prizrenit, rasti i Zëvendës Ministrit kthehet në rigjykim

Gjykimi i ish-Zëvendës Ministrit në qeverinë Haradinaj, Bujar Nerjovaj, do të nisë nga zero pas një vendimi të Gjykatës së Apelit.