Postet nga: adem hodza

Shuhet Grupi Parlamentar 6+ në Kuvend, deputeti kalon në grupin e Listës Serbe

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Adem Hodza, e ka braktisur grupin parlamentar 6+, për t’iu bashkuar atij të Listës Serbe.

Deputeti lirohet nga akuza për sulm dhe kanosje

Gjykata e Prizrenit ka liruar nga akuza e sulmit dhe e kanosjes të akuzuarin Adem Hodza, deputet në Kuvendin e Kosovës.

Ish-zëvendësministri ankohet në gjykatë se është i kërcënuar

Fatir Berzati, ish- zëvendësministër i Zhvillimit Ekonomik, u ankua sot para gjykatës se po kërcënohet nga tashmë i akuzuari, Adem Hodza.

Tensione në seancën e gjykimit të deputetit të Listës Serbe

Pas një orë e gjysmë debat e tensione, është ndërprerë seanca gjyqësore ndaj deputetit të Listës Serbe, Adem Hodza.

Caktohet data e gjykimit të deputetit të Listës Serbe, i akuzuar për sulm e kanosje 

Deputeti i Listës Serbe, Adem Hodza, që akuzohet se kanosi Fatir Berzatin, dop të dalë para gjyqit më 26 mars.

Në gjykimin e deputetit të Listës Serbe, i dëmtuari kërkon përjashtimin e Gjykatës së Dragashit

Në gjykimin e deputetit të Kuvendi të Kosovës nga radhët e Listës Serbe, Adem Hodza, i akuzuar për kanosje, Fatir Berzati, i cili në këtë ...

Deputeti i Listës Serbe me aktakuzë për kanosje ndaj ish-zëvendësministrit

Deputeti i Listës Serbe Adem Hodza, akuzohet nga Gjykata Themelore në Prizren se me datën 26 nëntor 2017 ka sulmuar fizikisht Fatir Berzatin, i cili në atë kohë ishte ...