Postet nga: Gjykata në prizren

Kërkohet paraburgim ndaj 13 të dyshuarve për fajde, detyrim, skema piramidale vepra të tjera

13 të dyshuarit që u arrestuan këtë javën nën dyshimin për vepra të ndryshme penale, me pranga në duar, kanë dalë të premten para Gjykatës së ...

Prizren, motër e vëlla dënohen nga Gjykata pasi u rrahën mes vete

Dy familjarë, më saktësisht një motër dhe një vëlla M.B. dhe I.B., janë dënuar nga Gjykata e Prizrenit për veprën penale - ...

Lirohet nga paraburgimi i dyshuari në rastin e tentim grabitjes së argjendarisë ku u përdorën edhe armët në Prizren

Ibrahim Qadrakut i është zëvendësuar masa e paraburgimit dhe i është vendosur masa më e lehtë e sigurisë ajo për paraqitje në stacion policor.

I akuzuari në vuajtje të dënimit, dështon gjykimi për mashtrim me viza pune

Seanca gjyqësore ndaj Flamur Hoxhës dhe Besim Rexhajt të cilët po akuzohen për mashtrim me viza pune të rreth 500 qytetarëve, ka dështuar që të ...

Kundërshohet aktakuza në rastin e kontrabandimit të 80 mijë kilogramëve duhan

Mbrojtësit e 13 të pandehurve të përfshirë në kontrabandimin e 80 mijë kilogramëve duhan kanë paraqitur kërkesën për hedhjen e aktakuzës dhe kundërshtimin e ...

Gjykimi i ish-luftëtarit të UÇK-së për krime lufte, dëshmitari: Remzi Shala ka qenë ushtar shumë i mirë

Në Gjykatën e Prizrenit, në gjykimin e ish-luftëtarit të UÇK-së Remzi Shala, i akuzuar për krime lufte kundër popullsisë civile, ka dëshmuar Arif Pë...

Trembëdhjetë të akuzuarit për kontrabanim të 80 mijë kilogramëve duhan, thonë se janë të pafajshëm

Trembëdhjetë të akuzuarit të përfshirë në kontrabandimin e 80 mijë kilogramëve duhan, janë deklaruar të pafajshëm në seancën e shqyrtimit fillestar të mbajtur sot në gjykatë...

Një muaj paraburgim prizrenasit, që i ofroi 50 euro ryshfet policit

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit R.C. I njëjti sipas Prokurorisë dyshohet ...