Postet nga: cigare

Mbi 2.5 milionë euro në cigare për të burgosurit

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka hapur tender për t`u furnizuar me cigare për të burgosurit, cigare të cilat paguhen nga paratë e këtyre të ...

Tentoi të kalonte kufirin me mbi 40 litra pije alkoolike dhe cigare, arrestohehet

Një shtetas i Malit të Zi është arrestuar gjatë kontrollit në vendkalimin kufitar në Kullë pasi dyshohet se në automjet kishte 44 litra pije të ndryshme alkoolike dhe 30 pako me cigare, ...

Maqedoni, pacienti largon oksigjenin për të ndezë cigare

Një pacient nga Tetova, i shtrirë në Klinikën Pulmologjike në Shkup, raportohet se hoqi maskën oksigjenike dhe ndezi cigare teksa qëndronte i shtrirë.

Dy zyrtarë të sigurimit terminal, dyshohen për vjedhjen e cigareve në vlerë prej 50 mijë eurove

Të arrestuarit për vjedhjen cigareve në vlerë prej 50 mijë eurove, në terminalin doganor në Merdare, sipas Policisë së Kosovës, janë zyrtarët e sigurimit terminal.

S’përkthehet aktakuza, dështon të nis seanca gjyqësore ndaj 9 zyrtarëve doganorë

Kanë kaluar muaj që nga ngritja e aktakuzës ndaj zyrtarëve doganorë të cilët po akuzohen se kanë lejuar të hyjnë në Kosovë 80 mijë kilogramë duhan të kontrabanduar.

30 ditë paraburgim të dyshuarit për kontrabandim të cigareve pa banderolë

Të pandehurit G.S., i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh, pasi ë Gjykata Themelore në Prizren, ka vlerësuar që ekzistojnë arsyet ligjore për këtë vendim.

Mali i Zi planifikon të ndalojë magazinimin e cigareve në Tivar për të luftuar kontrabandën

Të shqetësuara nga reputacioni i vendit si një qendër për kontrabandën e cigareve të falsifikuara në Evropë, autoritetet kanë njoftuar planet e tyre për të ...

“Kafe dhe cigare”: Minatorët kërkojnë status të veçantë, pension të drejtë

Minatorët shqiptarë thonë se ata kanë nevojë për një “status tw veçantë” që do të përmirësojë kushtet e tyre të punës, pensionet dhe që ...