Postet nga: Emisioni "Jeta në Kosovë"

Manaj: Arsyeja pse dështon zgjedhja e komisionerit për informim dhe privatësi është pasi kjo procedurë kërkon 61 vota në kuvend

Shkëmb Manaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se arsyeja kryesore pse dështon zgjedhja e komisionerit për informim dhe privatësi është pasi kjo ...

Kollqaku: Arsyeja pse dështon zgjedhja e komisionerit për privatësi është bllokada në Kuvendin e Kosovës.

Në debatin ku u diskutua për punësimin në borde dhe pozita të larta drejtuese, temë diskutimi ishe edhe dështimi i votimit në përzgjedhjen e komisionerit të ...

Naim Qelaj: E kam parë që nuk jam më i përshtatshëm për politikë - VIDEO

Avokati i Popullit i posazgjedhur, Naim Qelaj, është i ftuar përballë Jeta Xharrës.

Pse ndryshoi LDK mendje për "Mini-Shëngenin"?

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, në emisionin “Jeta në Kosovë”, ka treguar pse partia në të cilën bënë pjesë ai, LDK-ja, ndërroi mendjen sa i pë...

Arban Abrashi tregon nëse Grenell i tha ndonjë ministri të Kosovës: Mbylle gojën!

Anëtari i delegacionit të Kosovës në takimin me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, Arban Abrashi, ka thënë se nuk ka njohuri që emisari special i Donald ...

Arban Abrashi: Njohja nga Serbia do të vijë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, në një intervistë në emisionin “Jeta në Kosovë” është shprehur optimist sa i përket njohjes së Kosovës nga ana e Serbisë.

Ujmani

Abrashi: Ujmani po politizohet sikurse demarkacioni me Malin e Zi

Anëtari i delegacionit të Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi dhe ministri Infrastrukturës, Arban Abrashi, në një intervistë në emisionin “Jeta në Kosovë” ka treguar se pse është ...

Me çfarë note e vlerëson Arban Abrashi marrëveshjen në Uashington

Anëtari i delegacionit të Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Arban Abrashi, e ka vlerësuar me notë 10 marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e ...