Postet nga: burgu i Lipjanit

Dy të akuzuar dënohen me burg për tentim-vrasjen në burg të Lipjanit

Gjykata e Prishtinës dënoi Valmir Ademin dhe Lum Lekën me nga 1 vit burgim nën akuzën për tentim-vrasje ndaj të miturit A.M.

Arrestohet personi që u arratis nga burgu në nëntor

I arratisuri nga Qendra Korrektues në Lipjan është arrestuar dje.

Aksion i madh i specialëve arrestohet i arratisuri nga burgu (FOTO)

Një operacion i gjerë i policisë është ndërrmarë sot në rajonin e Vushtrrisë në kërkim të një personi të arratisur nga Burgu i Lipjanit.

VIDEO: Viti i Ri brenda mureve të burgut të Lipjanit

Të mbyllur brenda katër mureve  për shkak të veprimeve të gabuara në shoqëri 82 gra dhe fëmijë do e kalojnë vitin e ri në burgun e Lipjanit.

Të miturit e burgosur vizitojnë Muzeun e Kosovës

Gjatë ditës së sotme gjashtë të mitur të cilët janë të burgosur per vepra penale e të cilët qëndrojnë në burgun e Lipjanit, kanë vizituar Muzeun ...

Dy të burgosurit e arratisur, njëri i dënuar për vrasje e tjetri për grabitje

Dy të burgosurit që u arratisën sot nga Burgu i Lipjanit janë të dënuar njëri për vrasje e tjetri për grabitje.

Dy të burgosur ikin nga burgu i Lipjanit

Dy të burgosur kanë ikur nga Burgu i Lipjanit, ndërsa për këtë janë suspenduar dy zyrtarë të burgut.

Gjenden narkotikë në Burgun e Lipjanit

Një sasi e vogël e narkotikëve është gjetur afër rrethojave të qendrës korrektuese në Lipjan.