Postet nga: arratisja

Izrael, arratisen përmes një tuneli 6 të burgosur palestinezë

Gjashtë palestinezë janë arratisur gjatë natës nga burgu “Gilboa” në Izrael përmes një tuneli të hapur në një nga banjot e këtij burgu, raporton The Washington Post.

Arratiset një i paraburgosur nga Instituti i Psikiatrisë Forenzike

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 10:45, nga Instituti i Psikiatrisë Forenzike është arratisur i paraburgosuri I. SH.

Dështon seanca ndaj të akuzuarve në rastin e arratisjes së Sami Lushtakut nga QKUK

Ka dështuar seanca ndaj Emrush Thaçit dhe Nexhib Shatrit, të cilët po akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare, falsifikim të dokumentit dhe lehtësim ...

Arratiset një person nga stacioni në Kaçanik, suspendohen dy policë

Një person është arratisur dje nga stacioni policor në Kaçanik, pak kohë pasi kishte dalë para gjykatës në këtë komunë për t’u përgjigjur pë...

Paraburgim ndaj punëtorëve të Shërbimit Korrektues lidhur me ikjen e të dyshuarit nga QKUK-ja

R.Z dhe F.Sh, punëtorë të Shërbimit Korrektues të Kosovës do të qëndrojnë në paraburgim për 30 ditë.

Arratisja e të dyshuarit, arrestohen dy zyrtarë të Shërbimit Korrektues

Dy punëtorë të Shërbimit Korrektues të Kosovës janë arrestuar nën dyshimin se e kanë mundësuar arratisjen e një të dyshuari nga QKUK.

Arratiset një i paraburgosur nga spitali, ndalohen dy zyrtarë korrektues

I paraburgosuri me inicialet A.K, i cili ishte duke u trajtuar  në Klinikën Ortopedike të SHSKUK-së, është arratisur orët e para të mëngjesit të sotëm.

Shqipëri, shlyhen incizimet e arratisjes së Nikola Gruevskit

Shqipëria nuk i ka dorëzuar Maqedonisë regjistrimet nga kamerat e sigurisë mbi arratisjen e ish-kryeministrit maqedonas, Nikolla Gruevski me arsyetimin se janë fshirë.